Iphone&Ipad Mac Dünyası

Apple tüm ürünlerinin işletim sistemleri için güncelleme yayınladı: iOS 10.3.2, macOS 10.12.5, watchOS 3.2.2 ve tvOS 10.2.1

WWDC (Dünya Geliştiriciler Konferansı) öncesi Apple, tüm ürünlerine ait ufak iyileştirmeler ve sorun gidermelerin yer aldığı son güncellemelerini yayınladı.

Bilindiği gibi, bu seneki WWDC’de Apple’ın işletim sistemlerinin yeni sürümlerini tanıtması bekleniyor. Yeni sürüm ürünler ile ilgili lansmandan hemen sonra ayrıntılı tanıtım yazılarını da ayrıca paylaşacağımı da şimdiden iletmek isterim.

Peki bu güncellemeler neleri kapsıyor hadi hep birlikte göz atalım ?

iOS 10.3.2

Bu güncellemede extra bir değişiklik gelmiyor maalesef ki.. Yukarıda da belirttiğim gibi WWDC öncesi köklü değişiklikler içeren bir güncelleme zaten beklemiyorduk. 10.3.2 versiyon numaralı güncelleme tamamen güvenlik üzerine odaklanmış ve bazı açıkları kapamayı sağlıyor. Bu sebepledir ki cihazımızı her zaman güvenli bir şekilde kullanabilmek için bu tarz güncellemeleri atlamamaya özen gösterilmesi gerektiğinin altını çizmek isterim.

 

 
MacOS 10.12.5

Yine aynı şekilde Macos içinde gelen güncelleme ufak tefek güvenlik iyileştirmelerini içeriyor. Bunun yanı sıra itunes içinde performans iyileştirmeye yönelik bir güncellemenin geldiğini de belirtmekte fayda var.

 

WatchOS 3.2.2

Apple’ın akıllı saati Apple Watch içinde 3.2.2 sürüm numaralı yine güvenlik iyileştirmeleri içeren güncelleme yayınlandı.

 

 

 

 

 

 

TvOS 10.2.1

Apple TV (4.Nesil) içinde yayınlanan güncellemeyi eğer cihazı kullanıyorsanız mutlaka yapmanızı tavsiye ederim zira bu güncellemede güvenlik odaklı…

Son olarak güncellemelerin nasıl yapılacağına dair aşağıda ki linkten detaylı bilgi alabilirsiniz.

https://support.apple.com/tr-tr/HT204204

Daha fazla haber ve gelişmelerden
haberdar olmak ister misin?

Mail grubuna abone olun ve teknolojik gelişmelerden geri kalmayın

Çok teşekkürler. Kesinlikle spam göndermeyeceğiz 🙂

İşlem başarısız. Lütfen daha sonra yeniden deneyin..

Umut ÇİFTCİ

Teknocharge kurucusu ve profesyonel Blogcu. Sosyal medya üzerinden takip edebilir ve site içeriği ile ilgili en son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz!

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Daha fazla haber ve gelişmelerden
haberdar olmak ister misin?

Mail grubuna abone olun ve teknolojik gelişmelerden geri kalmayın

Çok teşekkürler. Kesinlikle spam göndermeyeceğiz :)

İşlem başarısız. Lütfen daha sonra yeniden deneyin..